اخبار

تکنولوژی جدید مایکروسافت برای کنترل ذهنی کامپیوتر

 

technology to control pc - تکنولوژی جدید مایکروسافت برای کنترل ذهنی کامپیوتر

 

اگر پتنت جدید مایکروسافت که نوعی تکنولوژی برای کنترل کامپیوتر به وسیله ذهن کاربر را نشان می‌دهد را در نظر بگیریم؛ ماوس، صفحه‌کلید و صفحات لمسی خیلی تاریخ‌گذشته به‌نظر خواهند رسید!

مایکروسافت در این پتنت نشان می‌دهد که اگر کامپیوتر شخصی کاربر به یک سنسور الکتروانسفالوگرافی یا EEG متصل باشد، سیگنال‌های الکتریکی تولید شده توسط مغز، به اطلاعات قابل استفاده برای کنترل کامپیوتر تبدیل می‌شوند.

کاربر با استفاده از این اطلاعات می‌تواند کارهایی که پیش‌تر با دستگاه‌های ورودی مانند ماوس و صفحه‌کلید مسیر بود را به انجام برساند. این کارها شامل انتقال فایل‌ها از مکانی به مکان دیگر و یا تنظیم صدا می‌شود.

مایکروسافت در این خصوص گفته است:

کاربران می‌توانند عملیاتی مانند انتقال اطلاعات، ایجاد عملیات‌های جدید، ویرایش عملیات، وارد یا صادر کردن عملیات‌ها، عملیات مرتبط با صفحه‌نمایش، عملیات صوتی، عملیات‌های موجود در منو، عملیات پیمایش، عملیات پردازش و سایر عملیات‌ها که از طریق واکنش‌های مکانیکی، صوتی یا تصویری امکان‌پذیر هستند را انجام دهند.

اگرچه شاید در نگاه اول چنین سیستمی ساده به‌نظر برسد، اما در واقع اصلا این‌گونه نیست. به گفته مایکروسافت پیچیدگی‌های این تکنولوژی باعث توسعه و رشد مستمر در فناوری‌های مرتبط با کنترل ذهنی خواهد شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا