سئو

چهار روش وبلاگ نویسی مهمان برای افزایش مخاطب

در نگاه اول، ممکن است وبلاگ نویسی مهمان زیاد جذاب به نظر نرسد. زمان زیادی را صرف تولید محتوا می کنید و نشر می دهید، دیگران می توانند مقاله ی شما را با اسم خودشان منتشر کنند و از منافع آن بهره ببرند. کمی عجیب به نظر می آید، نظر شما چیست؟

چرا پست مهمان (وبلاگ نویسی مهمان)؟

شاید کمی عجیب به نظر بیاید، ولی تعداد زیادی از وبلاگ نویس ها، نویسندگان و کارآفرین ها در وبسایت های متعدد، وبلاگ نویس مهمان هستند. به طوری که کارشناسان سرشناسی همچون ریچارد برانسون، سیس گودین، نیل پاتل و… نیز وبلاگ نویس مهمان هستند.

آیا وبلاگ نویسی برای شما اهمیت دارد؟ این حرفه برایتان اهمیت ندارد؟ ممکن است فکر کنید که چرا افراد، مقاله ای را به عنوان بلاگر مهمان ارائه می دهند در حالی که می توانند، همان مقاله را در وبلاگ خود به اشتراک بگذارند و سود و درآمد بیشتری کسب کنند. به دلایل متعددی وبلاگ نویسان مهمان از محبوبیت زیادی برخوردارند، با گذشت زمان و مطالعه این مقاله به دلیل این این کار پی خواهید برد و استراتژی وبلاگ نویسی مهمان را به خوبی در این مسیر به کار خواهید گرفت.

اگر به منظور دسترسی و به اشتراگ گذاری یک بلاگ، مجبور به پرداخت مبلغی نباشید، درهرحال وقت و انرژی خود را صرف این موضوع مهم کردید، پس زمان از پول خیلی با ارزش تر است. بنابراین، بهتر نیست وقت خود را صرف وبلاگ نویسی مهمان کنید؟

در جواب باید گفت : بله، به طوری که هر ثانیه از زمان، ارزش این سرمایه گذاری را دارد. بنیان گذار وبسایت Mob Is It ، سیلویو پرسلانا (Silvio Porcellana) 20 درصد ترافیک وبسایت خود را از طریق وبلاگ نویسی مهمان به دست آورد. او حتی با این اقدام امتیاز رنکینگ (domain authority) سایت را پنج مرتبه افزایش داد، بطوری که سیلویو 44 بلاگ پست را در 41 وبسایت مختلف قرار داد. اکنون با نمونه ای که برایتان توضیح دادیم بهتر درک می کنید که وبلاگ نویسی مهمان می تواند مخاطبان شما را افزایش دهد.

guest blogging impact on traffic increase - چهار روش وبلاگ نویسی مهمان برای افزایش مخاطب

دسترسی به مخاطبان خاص برای گسترش وبلاگ موفق، نیازمند مخاطب هدف (target audience) هستید به طوری که اگر محتوای هدفمند خود را منتشر کنید، بلاگ جای خود را در میان مخاطبان، خواهد یافت. لازم به ذکر است که فقط پست کردن مقاله و به امید مخاطب نشستن، مثمر ثمر نخواهد بود، بلکه باید خود را به مخاطبان برسانید و بلاگ های خود را گسترس دهید.

فواید بلاگ نویسی مهمان

یکی از بهترین فواید وبلاگ نویسی مهمان این است که این فرصت را به شما  می دهد، تا مخاطبان خاص را بین بلاگ های محبوب که در ارتباط با حوزه فعالیت شما هستند، پیدا کنید.

همچنین شما قادر هستید که مخاطبان تثبیت شده دیگر بلاگ ها را به سمت وبسایت خودتان هدایت کنید. بهبود سئو (SEO) با پیوند ورودی یا بک لینک (backlinks) یکی دیگر از عوامل و استراتژی های مهم در بالا رفتن ترافیک وبسایت شماست. به طوری که تعداد پیوند های ورودی و یا بک لینک ها نقش بسیار مهمی را در رنکینگ گوگل ایفا می کنند.

زمانی که یک وبلاگ قدرتمند به وبسایت شما لینک باشد، گوگل به عنوان یک سیگنال مثبت، وبلاگ شما را مورد توجه خوهد داد، در نتیجه وبلاگ های وبسایت شما اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد و باعث افزایش رتبه وبسایت شما در رتبه بندی جستجو خواهد شد. هر چه پیوند های ورودی را افزایش دهید، در جستجوی گوگل رتبه بیشتری به دست خواهید آورد. برایان دین (Brian Dean)، بنیان گذار وبسایت Backlinko ، با ساختن پیوندهای ورودی، ترافیک وبسایت خود را 110 درصد افزایش داد. او از روش کارآمدی بنام  skyscraper technique (تکنیک آسمان خراش) استفاده کرد.

می توان گفت وبلاگ نویسی مهمان روشی راحت تر است، به طوری که اگر نتوانستید با استفاده از وبلاگ نویسی مهمان ترافیک وبسایت خود را بالا ببرید از روش دوم یعنی ساخت پیوند های ورودی بهره ببرید.

اقدامات ضروری دیگر در کنار وبلاگ نویسی مهمان

هدایت کردن ترافیک به سمت صفحات فرود (landing page): بدون شک، وبلاگ نویسی مهمان، بازدیدکنندگان وبسایت شما را افزایش خواهد داد اما داشتن یک استراتژی به جا و مناسب که بتواند بطورمستقیم، مخاطب را به وبلاگ شما هدایت کند، بسیار کارآمد خواهد بود. هدایت ترافیک به سمت صفحه اصلی (homepage)، زیاد ایده جالبی نمی تواند باشد. شما می توانید با ساختن صفحات فرود در وبلاگ هایتان و لینک کردن آنها به مقالاتی که بصورت مهمان پست کرده اید، ترافیک را تا حد زیادی بالا ببرید و بازدیدکنندگان را به مخاطب و مشتری تبدیل کنید.

perfect landing page - چهار روش وبلاگ نویسی مهمان برای افزایش مخاطب

ساختن و افزایش اعتبار و اقتدار : منتشر کردن مقاله در یک وبلاگ معتبر کار آسانی نیست اما شدنی است. در حقیقت این روش راهکاری خوب برای اعتبار بخشیدن به بلاگ هایتان است. زمانی که در یک وبلاگ، مقاله ای را به عنوان مهمان، پست می کنید، مخاطبان، شما را به عنوان فردی حرفه ای و متخصص خواهند دید. به طوری که وقتی اعتبارتان بالا رفت، افراد بیشتری وبسایت شما را به دوستان خود معرفی خواهند کرد و بدون تامل مقاله هایتان را به اشتراک خواهند گذاشت.همچنین فرصت بیشتری خواهید داشت که برای بلاگ های دیگران و محصولاتشان مصاحبه انجام دهید. حتی ممکن است به عنوان سخنران عمومی عمل کنید که باعث بیشتر دیده شدن شما خواهد شد. گر چه شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای، مقاله ای را به عنوان مهمان منتشر می کنید اما این را به یاد داشته باشید که بر روی کیفیت بالای مقاله تمرکز داشته باشید. با این کار بهترین نتیجه را از وبلاگ نویسی مهمان، خواهید گرفت. وبلاگ نویسی مهمان در مورد رسیدن به مخاطبان معتبر و گسترش چشم اندازهاست. همچنین یک روش مؤثر بازاریابی است که در بازه زمانی طولانی، نتایج خوبی را در بر خواهد داشت.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا