سئو

راه های افزایش پیج رنک گوگل

پیج رنک گوگل چیست؟

شرکت گوگل برای تعیین اهمیت صفحات سایت اینترنتی از پیج رنک استفاده می کند که یکی از فاکتورهای اصلی برای رتبه بندی نتایج، ربات جستجوگر گوگل است. (یا بر اساس این مقاله بهتر است بگوییم بود)  پیج رنک (Page Rank) توسط بنیانگذاران گوگل Larry Page و Sergey Brin در استنفورد مطرح شد. و در واقع اصطلاح پیج رنک (Page Rank) نیز از اسم لری پیج گرفته شده است.

پیج رنک عددی از 1 تا 10 هست که برای سایت های گوناگون و بر پایه هیچ نکته خاصی متفاوت است.

نحوه ی محاسبه پیج رنک

تئوری مدیران گوگل این بود که صفحاتی با لینک ورودی زیاد، صفحات مهم تر و با اهمیت تری هستند(البته در گذشته). الگوریتم آنها لینک های ورودی را به عنوان یک رای مثبت به سایت شما در نظر می گیرد. میزان تاثیر یک لینک واقعی ورودی بر پیج رنک شما به عوامل مختلفی مانند پیج رنک صفحه لینک دهنده، تعداد صفحات لینک شده در آن و نوفالو نبودن آن لینک ها بستگی دارد. البته این معیار تا حد زیادی قابل قبول است زیرا داشتن لینک خروجی زیاد به این معنی است که حساسیت زیادی بر معرفی منابع در سایت وجود نداشته است.

اهمیت پیج رنک چقدر است؟

Page Rank یکی از چندین عامل موثر بر رتبه بندی نتایج گوگل است که در حال حاضر دیگر تاثیر زیادی بر آن ندارد، از طرف دیگر این فاکتور که عددی بین ۱ تا ۱۰ است معیار مناسبی برای تعیین میزان محبوبیت و اعتبار سایت شما از دید بازدیدکنندگان خواهد بود که تاثیر زیادی بر جذب تبلیغات در سایت خواهد داشت. بنابراین بهتر است از این به بعد بیشتر از اینکه فکر کنیم رنک گوگل در جذب ورودی گوگل موثر است ، فکر کنیم که در جذب تبلیغ دهنده موثر است. پس از مدتی افراد به خوبی راه های افزایش پیج رنک را شناختند و با استفاده از تکنیک هایی مثل گوگل بمب و تبادل لینک، کارایی این معیار را زیر سوال بردند ولی در حال حاضر گوگل سایت هایی را که در آن ها تعداد زیادی لینک به صفحات غیرمرتبط وجود دارد را شناسایی و جریمه می کند و با این کار جلوی افزایش غیرواقعی پیج رنک را گرفته است. به همین دلیل از تبادل لینک با سایت های غیر مرتبط و ثبت سایت در دایرکتوری هایی که پیج رنک گوگل بالایی ندارند جدا خودداری کنید زیرا موجب کاهش اعتبار سایت شما می شود.

نحوه مشاهده ی pagerank سایت

در طول هر سال گوگل چهار بار پیج رنک صفحات را با یک عدد بین ۱ تا ۱۰ مشخص می کند (که البته در سال 2013 فقط دو بار این کار را کرد). این معیار برای هر صفحه جداگانه تعریف می شود و مربوط به کل سایت نیست. تنها تعداد کمی صفحه با پیج رنک ۱۰ وجود دارند. برای تعیین Page Rank سایت خود یا دیگران می توانید از سایتی که خود گوگل برای این کار راه اندازی کرده است استفاده کنید :www.prchecker.info

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا