سینما

«انتقامجویان: آخر بازی» رکورد فروش جهانی «تایتانیک» را شکست

«انتقامجویان: آخر بازی» در مدت کوتاهی به دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما در ‌گیشه دنیا تبدیل شد و با سبقت گرفتن از «تایتانیک» جیمز کامرون حالا فقط «آواتار» دیگر فیلم کامرون را پیش روی خود می‌بیند. چهارمین قسمت «انتقامجویان» در پایان دومین آخر هفته اکران خود ۲ میلیارد و ۱۸۹ میلیون دلار درآمد کسب کرد.

جدیدترین محصول جهان سینمایی مارول در دومین آخر هفته اکران از گیشه آمریکای شمالی نزدیک به ۱۴۶ میلیون دلار و از سینماهای خارج از آمریکا بیش از ۲۸۲ میلیون دلار کسب کرد و رکورد جدیدی به دست آورد.

«تایتانیک» که در سال ۱۹۹۷ اکران شد، فروش جهانی‌اش به رقم ۲ میلیارد و ۱۸۷ میلیون دلار رسیده بود. «آواتار» با ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار همچنان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان است.

پیش از آخر هفته هم «انتقامجویان ۴» رکورد بیشترین فروش هفتگی را شکست و از دوشنبه تا پنجشنبه هفته گذشته ۵۶۲ میلیون دلار به جیب سازندگان ریخت.

نکته قابل توجه آن است که این فیلم ابرقهرمانی بعد از ۱۱ روز به این فروش خیره کننده دست یافته و رقم کل درآمدش از گیشه خارج از آمریکا به ۱ میلیارد و ۵۷۰ میلیون دلار رسیده که در این آمار هم بعد از «آواتار» قرار گرفته است.

در گیشه آمریکای شمالی، «آخر بازی» طی دومین آخر هفته اکران با کاهش ۵۵ درصدی فروش مواجه شد که آماری بهتر از سایر محصولات مارول است. از جمله «انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت» با ۶۱ درصد و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» با ۵۹ درصد افت فروش در دومین آخر هفته نمایش.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا