پزشکی و سلامتگیاهان دارویی

تسکین درد معده با گیاهان دارویی

گیاهان دارویی برای درمان عوارض شایع بیماری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و درد معده یکی از عارضه‌های شایع است که افراد زیادی از آن رنج می‌برند و با عوارضی چون گاز معده، بالا رفتن اسید، مشکل در هضم غذا، استفراغ و بی اشتهایی همراه است. برخی گیاهان دارویی به به کاهش درد معده، سوزش سردل و بهبود هضم غذا کمک می‌کند همچنین این گیاهان دارویی مانند داروهای شیمیایی عوارض جانبی زیادی ندارند، هر چند که نباید آنها را بدون تجویز متخصص طب سنتی مصرف کرد.

کاهش درد معده با رازیانه

دانه‌های رازیانه به بهبود هضم، خروج گازها و جلوگیری از درد معده کمک می‌کنند شما می‌توانید دانه‌های رازیانه را به سالاد خود اضافه کنید و آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

2529843 - تسکین درد معده با گیاهان دارویی

بابونه مسکن طبیعی درد معده

بابونه یکی از موثرترین گیاهان دارویی در تسکین درد معده است و از لایه مخاطی دستگاه گوارش محافظت می کند. همچنین سوزش سر دل، گاز و اسیدیته معده را کاهش می‌دهد و در بهبود زخم های معده موثر است.

افزون بر این با مضمون یک آرامبخش موثر دردهای عضلانی و یک عامل ضد التهاب شناخته می شود.

2529844 - تسکین درد معده با گیاهان دارویی

اسید معده را با نعنا کاهش دهید

نعنا یک گیاه دارویی طبیعی محسوب می‌شود و در درمان بیماری های مثانه موثر است. شما می توانید برای کاهش درد معده از چای کیسه‌ای یا برگ های طبیعی نعنا استفاده کنید. افزون بر این سداب در کاهش اسید معده و تسکین دردهای آن موثر است و در خانم‌ها چرخه ی قاعدگی را تنظیم می‌کند.

2529845 - تسکین درد معده با گیاهان دارویی

کاهش گاز معده با انیسون

یکی از بهترین گیاهان دارویی برای درمان بیماری های معده به علت اسپاسم، انیسون است، این گیاه دارویی خاصیت ضد درد و ضد اسپاسم دارد. افزون بر این به خروج گازهای معده و کاهش اسید این عضو دستگاه گوارش کمک می کند و روند هضم غذا را بهبود می بخشد.

2529846 - تسکین درد معده با گیاهان دارویی

آویشن و ریحان برای جلوگیری از درد معده

اسپاسم معده دردناک است و آویشن به کاهش اسپاسم کمک می کند همچنین در خروج گازهای معده نیز موثر است و توصیه می‌شود تا این گیاه را بعد از غذا مصرف کنید همچنین ریحان دل درد و معده درد را کاهش می‌دهد و در درمان گلودرد نیز موثر است.

2529847 - تسکین درد معده با گیاهان دارویی

درمان تهوع و سوزش سر دل با زنجبیل

زنجبیل به کاهش درد معده، سوزش سر دل و تهوع کمک می‌کند و باکتری های مضر روده را از بین می‌برد همچنین در هضم غذا موثر است و احساس سنگینی در معده را از بین می‌برد.

2529848 - تسکین درد معده با گیاهان دارویی

ترمیم زخم معده با قاصدک

قاصدک در بهبود هضم، رفع یبوست و سوزش سردل موثر است و در بهبود زخم دستگاه گوارش تاثیر گذار است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا