اپلیکیشن

قرار گرفتن ویندوز دیفندر در فهرست بهترین آنتی‌ویروس‌ها

معمولاً قرارگیری نام مایکروسافت در فهرستی که به بهترین آنتی‌ویروس‌ها مربوط‌ می‌شود، چندان مرسوم و مأنوس نبوده؛ اما طبق جدیدترین رده‌بندی‌ از آنتی‌ویروس‌ها، به‌نظر می‌رسد این قانون‌ نانوشته بالأخره درحال تغییر‌کردن است.

طبق گزارشی که سافت‌پدیا منتشر کرده، یک مؤسسه امنیتی مستقل به‌نام AV-Test بین ماه‌های می و ژوئن ۲۰ محصول امنیتی با کاربری شخصی را مورد بررسی قرار داده و بهترین آن‌ها را ازحیث عملکرد فهرست کرده است. در این بررسی، تمامی محصولات روی تنظیمات پیش‌فرض قرار داشتند و هیچ تغییری در عملکردشان ایجاد نشده بود.

در بررسی AV-Test فقط ۴ محصول توانستند نمره‌ای بالا کسب کنند و در بالای فهرست قرار گیرند؛ نکته‌ی مهم در‌ این‌ رابطه، قرارگیری آنتی‌ویروس پیش‌فرض ویندوز ۱۰، یعنی ویندوز دفندر در بین ۴ رتبه‌ی نخست جدول بود:

cafa82d1 3610 403c 8188 7e0e902ac84f - قرار گرفتن ویندوز دیفندر در فهرست بهترین آنتی‌ویروس‌ها

 

سه آنتی‌ویروس دیگر هم شامل F-Scure SAFE 17، Kaspersky Internet Security 19.0 و Norton Security 22.17 هستند. مهم‌ترین تفاوتی که بین دیگر آنتی‌ویروس‌های موجود در فهرست بالا و ویندوز دفندر وجود دارد، رایگان‌بودن محصول مایکروسافت و قرارگیری آن روی ویندوز 10 به‌صورت پیش‌فرض است؛ در‌حالی‌ که برای استفاده از امکانات کامل محصولات دیگر باید اشتراک خریداری کنید.

مسلماً بازار آنتی‌ویروس، یکی از بازار‌های متنوع است که کاربران حق انتخاب گسترده‌ای در آن دارند. تقریباً اکثر محصولات امنیتی در این‌ زمینه، امکانات خوبی را دراختیار کاربر قرار می‌دهند؛ با‌ این‌ حال، مایکروسافت توانسته با تلاش‌های چندین‌ساله‌ی خود برای ایمن‌سازی هر چه‌ بیشتر ویندوز، ویندوز دفندر را با قابلیت‌های کارآمد درمیان بهترین‌های حوزه‌ی امنیتی قرار دهد. بنابراین آن‌ دسته‌ از افرادی که به بهانه‌ی امنیت بیشتر، هنوز به نصب آنتی‌ویروس‌های ثانویه و اغلب سنگین روی کامپیوتر‌های ویندوزی روی می‌آورند، بهتر است درباره‌ی باور‌های قدیمی خود اندکی بازنگری به‌ خرج دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا