گجت

استفاده از سیستم ردیابی 3DAT در المپیک 2020 توسط اینتل

بازی های المپیک فرصت مناسبی برای شرکت اینتل است تا از سیستم ردیابی 3DAT رونمایی کند و تجارب جدیدی را برای ورزشکاران، شرکت کننده ها و طرفداران این بازی ها به وجود آورد.

کمپانی اینتل قصد دارد تا در المپیک 2020، سیستم ردیابی سه بعدی ورزشکار خود یعنی 3DAT را به کار برد. این شرکت امروز اعلام کرد که سیستم ردیابی 3DAT از چهار دوربین برای فیلم برداری از ورزشکاران در مسابقات دو 100 متری و رویدادهای مشابه استفاده خواهد کرد. سپس الگوریتم های خاصی به تحلیل حرکات بیومکانیک ورزشکاران پرداخته و نتایج را در حین پخش مسابقات منتشر می کند.

اینتل برنامه های بسیاری را برای المپیک 2020 در نظر دارد. این شرکت مدت هاست کهروی شبکه ارتباطی 5G برای بازی ها کار می کند است به علاوه طبق گزارش های اخیر، این شرکت قرار است تا با همکاری کمیته المپیک بین المللی (IOC) یک برنامه آموزشی VR را برای کارکنان بازی های تابستانی ترتیب دهد. این سیستم می تواند مدل های واقعیت مجازی از فضای مسابقات را به وجود آورد.

3D tracking athletes e1568294219108 - استفاده از سیستم ردیابی 3DAT در المپیک 2020 توسط اینتل

از طرفی دیگر در سیستم شناسایی چهره، یعنی “NeoFace” از تراشه های اینتل Core i5 استفاده خواهد شد. این سیستم قادر به تشخیص بیش از سیصد هزار نفر، از جمله ورزشکاران، داوطلبان، رسانه ها و کارکنان است. از جمله مزایای این سیستم می توان به جلوگیری از جعل هویت و کاهش زمان انتظار جهت بررسی هویت ها اشاره کرد. احتمالا در این المپیک شاهد نمایش نورپردازی به وسیله پهبادها نیز خواهیم بود.

البته باید گفت که اینتل در بازی های المپیک گذشته هم از واقعیت مجازی برای بهبود تجربه مشاهده مسابقات استفاده کرده است. به هر حال این شرکت هنوز در حال بهبود فناوری خود بوده و حال باید دید که آیا سیستم ردیابی 3DAT یا آموزش VR، تفاوت قابل ملاحظه ای را نسبت به سال های قبل ایجاد می کند یا خیر.

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا